Emlak - Gayrimenkul Şirketi Amaç ve Konu örnekleri
Emlak alım - satım - kiralama hizmetleri sektröründe faaliyet göstermek amacıyla kurulacak bir limited veya anonim şirketin ana sözleşmesinde olması zorunlu olan amaç ve konu örnekleridir. Yapacağınız işe özel amaç ve konular da var ise bu sözleşmeye mutlaka eklenmesi gerekteğini unutmayınız.
Ana Sözleşme Örneği
Önemli: Emlakçılık hizmet olduğundan şirket ünvanında yazılması gerekmektedir.

Her türlü gayrimenkul almak, satmak ve komisyonculuğunu yapmak.

Yabancıların mal edinme yasalarından faydalanarak edinecekleri gayri menkuller üzerinde gerekli araştırmalar yapmak ve bunları satın almaları sonucunda gerekli ve kamu kurum ve kuruluşlarındaki işlemleri takip etmek.

Her türlü arazi,arsa,daire,ev,dükkan,işyeri ve diğer emlak alımı, satımı ve kiralanmasına aracılık etmek.

Emlak konusu ile ilgili hizmetlerde bulunmak ve sözleşmeler düzenlemek.

Her nevi gayrimenkul malların şirket veya başkası namına alımı, satımı, pazarlamasını yapmak.

Komisyon mukabilinde yurt içinde ve yurt dışında her nevi gayrimenkul alımı, satımı, pazarlamasını yapmak.

Her türlü emlak, her türlü gayrimenkul ve özellikle siteler, plazalar, marketler, depolar, soğuk hava depoları, villa tatil köyleri, devre mülk, apart otel, motel, kamping gibi turistik tesisler, organize sanayi bölgeleri, spor kompleksleri, mesken, ev, apartman, işyeri, arsa, arazi gibi gayrimenkulleri almak, satmak, satın almak, kiralamak, kiraya vermek; bahçe, tarla ve arsalar üzerinde parselasyon ve imar durumlarını çıkarmak, gerektiğinde projelendirmek. Gayrimenkuller üzerine irtifak, intifa, sükna, kat mülkiyeti, kat irtifakı, şufa hakları ve vefa hakları, gayrimenkul mükellefiyeti tesis etmek.

2020 yılı şirket kuruluş masrafları hakkında bilgi